Стоян Петков откри международния турнир „Diana Cup 2022“

Фолклорният изпълнител Стоян Петков бе специален гост на официалната церемония по откриването на Международния турнир и Държавно първенство по спортни танци „Diana Cup 2022“. Събитието се проведе на 23, 24 и 25-ти септември в спортна зала „Диана“, град Ямбол.

Кръшни хора се извиха под звуците на песните „Стар мерак“ и „Василке млада, невесто“, което бе и прецедент, защото български фолклор за първи път звучи на подобно събитие. На откриването сред официалните гости бяха Валентин Ревански – кмет на община Ямбол, Георги Георгиев – кмет на община Тунджа, както и народния представител Кристиан Вигенин.

Тази година на международния турнир публиката се наслади на изпълненията в категория International Open Adult на Едгар Маркос и Алина Новак от Полша, които са финалисти на световни, европейски първенства и световни игри. Турнирът се организира от Министерството на младежта и спорта, Българска федерация на клубовете по спортни танци, Община Ямбол, Община Тунджа и Областна Администрация в град Ямбол. Световно известни имена от страните Италия, Франция, Германия, Гърция, Израел, Грузия, Молдова, Америка в спортните танци оценяваха състезателите на най-важния турнир в календара на БФКСТ.

Share:
2021 © Всички права запазени - Diapason Records

Проект и главна цел: BG16RFOP002-2.089-3720-C01 Подкрепа за малки предприятия с оборот над 500 000 лв. за преодоляване на икономическите последствия от пандемията COVID-19

Бенефициент: ДИАПАЗОН РЕКЪРДС ООД

Обща стойност: 50 000 лв., от които 50 000 лв. европейско финансиране.


Начало: 06.12.2021 г.

Край: 06.03.2022 г.